«Epic battle simulator 2» آن‌چه خوب است پدرها و مادرها درباره این بازی بدانند

شناسنامه

نام کامل: Epic Battle Simulator 2
سازنده: rappid studios
سیستم عامل: Android
رده‌بندی: +۱۲ (کافه‌بازار)

ماجرای بازی

بازی Epic Battle Simulator 2 یا شبیه ساز نبرد حماسه ای ۲ یک بازی در سبک جنگی و استراژیک می‌باشد. بازیکن در این بازی، فرمانده یکی از دو طرف درگیری هست و باید با استفاده از هوش و ذکاوت خود، نیروهایش را به بهترین شکل در میدان نبرد آرایش کند تا پس از دستور حمله، نیروهای مقابل را شکست داده و به مرحله های بعدی صعود کند.

بررسی محتوا و آثار بازی

پس از ورود به بازی، بازیکن می‌تواند با استفاده از خودآموز ویدیویی به راحتی نحوه انجام بازی را یاد بگیرد. وی  با توجه به سپاه رو به رو نیروهای خود را انتخاب می کند و آنها را در میدان نبرد آرایش می دهد. در ادامه بازی مشاهده می‌شود هر یک از افراد دارای ویژگی های خاص خود می باشند. هر کدام از آنها دارای چندین مولفه برای شناسایی هستند که این مولفه ها شامل میزان سلامتی، سرعت حرکت، دقت در هدف گیری، قدرت هر ضربه و محدود تلفات نیروهای مقابل در هر ضربه می باشد. البته یک دسته از نیروها به اسم epic وجود دارند که دارای قدرت دفاعی و تهاجمی به خصوص هستند و بازیکن باید با استفاده از پاداش های دریافتی از پیروز شدن در بازی آنها را به دست آورد. شخص در اینجا باید با توجه به نیروهای طرف مقابل شروع به انتخاب افراد مناسب کند همچنین باید بداند که چینش آنها خالی از اهمیت نیست یعنی هر نیرو متناسب با آن ویژگی که دارد باید جایگاهی مشخصی داشته باشد و استفاده نادرست از آنها منجر به شکست می شود پس بازیکن باید تلاش کند با بهرگیری از توانایی های فکری خویش، دشمنان را شکست دهد.

در جریان بازی، بازیکن بلافاصله پس از شکست، دوباره وارد بازی می شود و می تواند با نقشه و استراتژی جدید برای حمله به دشمن آماده شود.شخص برای استفاده کردن از نیروها دچار محدودیت هست و متناسب با مقدارسکه‌های داده شده در هر مرحله، می تواند نیرو استخدام کند و آنها را روانه میدان نبرد با دشمن کند. بازی دو حالت آنلاین و آفلاین دارد در حالت آنلاین شخص می تواند با دیدن ویدیو مقداری سکه دریافت کند و به ازای آن سکه ها افراد بیشتری استخدام کند همچنین در حالت آنلاین شخص پس از هر بار پیروزی و صعود به مرحله بعد باید ویدیو تبلیغاتی مشاهده کند که این عمل در دراز مدت احساس کلافگی به او منتقل می‌کند.از این رو بهتر است بازیکن در زمان بازی اینترنت همراه خاموش کند و مطمئن باشد هیچ خللی در روند بازی ایجاد نمی‌شود. بازیکن در ادامه، برای گزینش افراد متناسب با سکه هایش به مشکل برخورد می کند. زیرا که ارزش مادی نیروهای طرف مقابل در مقابل نیروهای خودش تفاوت آشکاری دارد یعنی بازی شما را در شرایط امکانات کم قرار می دهد و بازیکن باید با اتکا بر استراتژی های مناسب و جدید این کمبود امکانات را برطرف کند که همین اتفاق می‌تواند تاثیر به سزایی در تقویت قوه ی تفکر شخص داشته باشد.

در درگیری ها معمولا چهره ی اشخاص پر از خشم می باشد و به بازیکن هم حس خشم منتقل می کند اما مشاهده میکنیم در این بازی به دلیل اینکه چهره ی اشخاص تقریبا مکعبی شکل و نامشخص است حس خشم منتقل نمی کند و صرفا حس شادی، ناراحتی و حسرت از برد و باخت به بازیکن منتقل می شود.  صدای بازی هم که دارای موسیقی متن حماسی و صدای ناشی از برخورد سلاح های نیروهای دو طرف درگیری می‌باشد، در قسمت تنظیمات قابلیت قطع شدن دارد.

کمی عمیق‌تر بیاندیشیم

اگر چه در بازی Epic Battle Simulator ۲ بازیکن مثل یک فرمانده است، اما باید متوجه باشیم که وی در فضای مجازی افراد را بر اساس منفعت خود طبقه بندی می کند و افرادی که برای شخص منفعت داشته باشند در بازی استفاده می شوند. این نوع عمل ممکن است به فضای حقیقی شخص در ارتباط با دیگران منتقل شود و بازیکن نسبت به ارزش انسان دچار اشتباه شود‌ و آنها را بر اساس نیاز خود، طبقه بندی کند که با انجام دادن مکرر این عمل به مرور زمان، ممکن است خصلت خودخواهی نسبت به دیگران و ابزار پنداشتن ایشان در بازیکن کم سن و سال پدیدار شود.

با فرزندان خود گپ بزنیم

بازیکن در این بازی می تواند نیروهای لازم خود را با پول خریداری کند. یعنی کسی که پول دارد می توانند هر کاری انجام دهد. خوب است که به فرزندانمان یادآوری کنیم که در عالم واقع همه چیز پول نیست. انسان ها دارای احساسات هستند و نمی شود احساسات را با پول خریداری کنیم.برای دریافت این بازی از لینک‌های زیر استفاده کنید
دریافت از کافه‌بازار

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*