«Age of war 2» آن‌چه خوب است پدرها و مادرها درباره این بازی بدانند

شناسنامه

نام کامل: age of war 2
سازنده: Max Game Studio
رده سنی: +۶ (USK)

ماجرای بازی

بازی age of war 2  یا عصر جنگ ۲، جنگ عصرهای مختلف بشریت در سبک استراتژیک می باشد. بازیکن باید نیروهای خود را برای مبازه آماده کند و به میدان بفرستد. با پیشرفت در مراحل بازی، بازیکن وارد دوره‌های جدیدی از تاریخ خواهد شد و امکان استفاده از سربازان این دوره برای وی فراهم می‌گردد و بدین ترتیب نیروهایش تقویت خواهند شد.

بررسی آثار و محتوای بازی

پس از ورود به بازی، بازیکن می‌تواند با استفاده از خودآموز ویدیویی به راحتی نحوه انجام بازی را یاد بگیرد. برای بازیکن در منوی بازی دو بخش وجود دارد: کلاسیک و ژنرال ها. بخش کلاسیک دارای چهار مرحله یعنی آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت است. در بخش ژنرال ها تنها یکی از مراحل بازی در دسترس است. بازیکن پس از پشت سرگذاشتن چالشهای بازی در بخش کلاسیک می‌تواند در بخش ژنرال ها به مراحل بعدی دسترسی داشته باشد.بخش ژنرال‌ها دارای هشت مرحله هست که هر یک از این مرحله ها دارای یک ژنرال است که از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. نام و مشخصات برخی از این ژنرالها  با برخی از افراد مشهور در تاریخ مرتبط است. بازیکن در این سلسله مبارزات شش دوره تاریخی را مشاهده می‌نماید که این دوره‌ها از عصر غارنشینان شروع می شود سپس عصرهای متفاوت روم، مصر، قرون وسطا، انقلاب صنعتی، جنگ های معاصر و جنگ های تخیلی فضایی وجود دارد. این شیوه مواجهه با تاریخ ممکن است بازیکن نوجوان را به طور ناخودآگاه به این باور برساند که انسان‌ها در اکثر دوره زندگی خود به جنگ و خونریزی مشغولند. در بخش کمی‌عمیقتر به این نکته با تفصیل بیشتری خواهیم پرداخت.

بازی age of war - از مراحل بازی
بازی age of war – از مراحل بازی

          بازیکن در میدان نبرد از لحاظ تعداد افراد ارتش خویش دارای محدودیت هست و باید با استفاده از هوش و توانایی فکری، بهترین نیرو با قیمت مناسب انتخاب کند و در زمان ایده آل برای مقابله با دشمن بفرستد. برای شکست دادن دشمن، شخص ابتدا باید نیروهای دشمن را نابود کند.پس از گرفتن امتیاز و رساندن آن به حد تعیین شده، بازیکن می تواند عصر خود را تغییر دهد و نیروهایی با توان بالاتر را برای نبرد انتخاب کند. این بازی برای بازیکنان امکان استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی را نیز فراهم کرده‌است. به عبارت دیگر در شرایط حساس می توان با استفاده از یک نیروی جادویی تمام نیرو های دشمن را به یک‌باره نابود کرد. استفاده از این سلاح به طور مکرر ممکن است در ضمیر ناخودآگاه شخص ثبت شود و پس از مدتی در ذهن بازیکن این باور شکل بگیرد که برای رسیدن هدف می توان از هر کاری یا وسیله ای بدون در نظر گرفتن صدماتی که به دیگران وارد می‌شود استفاده نمود.

بازی age of war - از مراحل بازی
بازی age of war – از مراحل بازی

در ادامه روند بازی، و پس از نابودی پایگاه دشمن، اگر تلاش بازیکن در بخش کلاسیک منجر به موفقیت شد، به عنوان پیروز میدان معرفی خواهد شد و به مرحله بعد صعود پیدا می کند.

بازی age of war - از مراحل بازی
بازی age of war – از مراحل بازی

گرافیک بالا و تصاویر با کیفیت بازی ستودنی است. با استفاده از تصاویر هر عصر، یک آگاهی اجمالی نسبت به اینکه فضای زندگی درآن عصر چگونه بوده در شخص ایجاد می شود. بازی یک موسیقی متن حماسی دارد که بسیار هیجان انگیز است و همچنین در طول بازی آوای درگیری میان سربازان و صدای کشته شدن آنها به گوش می رسد. البته امکان قطع صدا در قسمت تنظیمات وجود دارد.

بازی age of war - از مراحل بازی
بازی age of war – از مراحل بازی

کمی عمیق‌تر بیاندیشیم

سیر و روند بازی برمبنای تاریخ و عصرهای مختلف بشریت است اما آنچه مشاهده می‌شود آن است که بازی این روند را به جنگ و خون ریزی محدود می کند. و گویی بازی سازان می خواهند به شخص القا نمایند که در آینده هم منتظر جنگ باشید؛ برای زنده ماندن همیشه باید در حال جنگ بود تا بتوان ادامه حیات داد! این نوع نگرش می تواند به مرور زمان باعث بروز برخی مشکلات جدی در ارتباط گیری اجتماعی شخص شود.

با فرزندان خود گپ بزنیم

چنان‌چه پیش از این هم گفته شد، این بازی عنصر جنگ را در سیر روایت تاریخ بسیار پر ‌رنگ نشان داده‌ است. خوب است به فرزندانمان توضیح دهیم که بشر بیشتر زمان خود را صرف یاد‌گرفتن و آباد ساختن کرده است. گرچه یک ملت برای باقی ماندن باید هموراه برای دفاع از خود آماده باشد، اما خوب است که در کنار آماده بودن برای دفاع، دل‌مشغولی اصلی را به آباد کردن محیط زندگی خود و دیگران اختصاص دهیم.برای دریافت این بازی از لینک‌های زیر استفاده کنید
دریافت از کافه‌بازار

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*