«مربی برتر» آن‌چه خوب است پدرها و مادرها درباره این بازی بدانند

شناسنامه

نام بازی: مربی برتر (osm)
سازنده: مدریک FEZ
سیستم عامل: اندروید
رده سنی: + ۳ (کافه‌بازار)

ماجرای بازی

بازی مربی برتر یک بازی آنلاین با سبک ورزشی است. شخص در نقش یک سرمربی به تمرین دادن و چینش بازیکنان مشغول می‌شود و همچنین به­ عنوان یک مدیر به اداره مالی و اداری یک یا چند تیم می­پردازد تا در لیگ­های مختلف به موفقیت برسد.

بررسی آثار و محتوای بازی

بازی مربی برتر دارای سبک ورزشی است. شخص در این بازی دو نقش سرمربی و مدیریت تیم را بر عهده دارد. خود‌آموز این بازی به خوبی توضیح می­دهد که شخص در نقش سرمربی باید ترکیبی مناسب و استراتژی و تاکتیکی خوب برای تیم انتخاب کند و نقش بازیکنان مانند کاپیتان، پنالتی­­زن را مشخص سازد. بازیکنانی که نیاز به تمرین دارند را برای مسابقه آماده کرده و همچنین با برگزاری اردوی تمرینی و مسابقات دوستانه با سایر تیم­ها تیم خود را تقویت نماید. سرمربی باید با پزشک که یکی از امکانات بازی است در ارتباط باشد تا از وضعیت بازیکنان مصدوم مطلع شود. یکی از کارهایی که به شخص به عنوان سرمربی کمک می­کند تا در بازی بهتر ظاهر شود ارتباط او با تحلیل­گر داده است. تحلیل­گر داده اطلاعاتی را در مورد ترکیب و نحوه­ی بازی تیم مقابل به بازیکن می­دهد که می­تواند به او در چیدن ترکیب تیم و تاکتیک مناسب کمک کند. درگیر شدن با این فضا  تا حدودی شخص را با شغل سرمربی­گری آشنا می­سازد و می­تواند زمینه­ای برای آشنایی کودکان و نوجوانان با ورزش فوتبال باشد.

بازی مربی ترتر - چیدن اعضا در زمین بازی
بازی مربی برتر – چیدن اعضا در زمین بازی

شخص در این بازی نقش دیگری هم دارد و آن مدیریت تیم است. در واقع او در سِمت یک مدیر باید به خرید و فروش بازیکنان، ارتقای زمین تمرین و ظرفیت آن بپردازد. شخص همچنین در نقش مدیر باید برای تیم درآمد کسب کند و این کار به وسیله بستن قرارداد با اسپانسر و تبلیغ برای وی در ورزشگاه صورت می­گیرد. به نظر می‌رسد تسلط بر این بخش از بازی قوه‌ی مدیریت شخص را نیز تا حدودی تقویت نماید.   

بازی مربی برتر با انتخاب یک تیم توسط شخص آغاز می­شود. این تیم­ها منطبق بر لیگ­ کشورهای مختلف هستند. تصویر بازیکنان تیم در فهرست تیم قابل مشاهده است و  از این رو کسانی که فوتبال را با جدیت بیشتری پیگیر دنبال می­کنند می­توانند از اطلاعات خود برای موفقیت بیشتر در بازی استفاده کنند. هرچه اطلاعات فوتبالی شخص بالاتر باشد این بازی برای او لذت­بخش تر است و اعتماد به نفس فرد را در بازی افزایش می­دهد. در کنار این چهره­ها، سایر شخصیت­های بازی مانند پزشک و مربی نیز به صورت گرافیکی بسیار جذابی به تصویر کشیده شده­ و در کنار فضای اتاق گزارش­گر و سایر قسمت­های بازی باعث جذاب­تر شدن جلوه­های بصری و استقبال مردم از این بازی شده است. همچنین یکی دیگر از دلایل اقبال نوجوانان به این بازی فضاسازی این بازی است که بسیار به واقعیت شبیه است.

بازی مربی برتر دارای دو واحد بودجه است. یکی جاری و دیگری پس انداز. گر چه میان این دو حساب تفاوت زیادی نیست، اما ممکن است تا حدی شخص را با پس انداز کردن آشنا سازد.

بازی مربی برتر - انتخاب تیم و کمک‌های خود آموز بازی به بازیکن
بازی مربی برتر – انتخاب تیم و کمک‌های خود آموز بازی به بازیکن

روند بازی براساس مسابقات لیگ است. شخص  با دیگر تیم­ها (که شخصیت­های حقیقی نیستند) مسابقه می­دهد تا با پیروزی در جدول جایگاه بهتری کسب کند. البته این مسابقات به صورت مسابقه فوتبال به نمایش درنمی­آید و صرفا شخص از نتیجه‌ی بازی مطلع می­شود و حتی تعویض بازیکنان از اختیار او خارج است.  

یکی از امکانات بازی شخصی­سازی آن است که شخص می­تواند با خرید و فروش بازیکنان تیم مورد علاقه خود را بسازد و به این ترتیب تا حدودی سلیقه­ی خود را در بازی اعمال کند.

در این بازی نیز مانند خیلی از بازی های دیگر می­توان با پرداخت پول واقعی و یا دیدن تبلیغات و عضویت در شبکه­های اجتماعی بازی سکه دریافت کرد  از این رو خوب است که پدر و مادر ها بر روند هزینه کردن پول واقعی توسط فرزندان نظارت داشته باشند.

شخصیت‌های بازی مربی برتر
شخصیت‌های بازی مربی برتر

بازی مربی برتر برای هرکاری زمانی را در نظر گرفته است. برای مثال برای هر مسابقه شخص باید یک روز کامل صبر کند. استمرار این مسئله ممکن است وابستگی شخص به بازی را افزایش دهد. با این حال بازی یک امکان دیگر به شخص می­دهد و آن این است که در ازای پرداخت سکه زمانی که باید منتظر تمرین بازیکن یا ساخت ورزشگاه باشد را کاهش دهد.  تکرار این نحوه استفاده از پول در بازی‌های مختلف ممکن است  این تصور غلط را که با پول هرکاری می­شود کرد  را در بازی‌کن کم سن و سال ایجاد نماید.  

کمی عمیق­‌تر بیاندیشیم

در عصر حاضر ورزش­ها به طور چشمگیری تحلیل­محور شده­اند. به طوری که این تحلیل­ها همراه با شرط­بندی بازی­ها جنبه­ی مالی پیدا کرده اند. متاسفانه به صورت دقیق نمی­توان گفت این بازی مسابقات را بر چه اساسی برگزار می­کند زیرا مسابقات به تصویر کشیده نمی­شوند و صرفا یک گزارشگر آن را گزارش می­کند. با وجود این مسائل ممکن است بازیکن به اشتباه تصور کند این بازی قوه­ی تحلیل و مدیریت او را تقویت می­کند. همچنین ممکن است چند پیروزی متوالی اعتماد بنفس کاذبی در او ایجاد کند و تصور اشتباه بالا را قوت بخشد. اما این نوع بازی ها به طور کلی باعث آشنایی شخص با مدیریت منابع می­شود. البته در این مورد باید توجه داشت که مسابقه­ی فوتبال، یک بازی است که برد و باخت آن به طور قطعی مشخص نیست و این بازی هم به دلیل عدم نمایش مسابقه ممکن است باور به شانس را در بازیکن تقویت کند.

با فرزندانمان گپ بزنیم

اگر چه طرفداران این بازی بیشتر در سنین نوجوانی و جوانی قرار دارند اما کودکان نیز ممکن است به این بازی علاقه­مند شوند. چنان که گفته شد در این بازی علی رغم همه محاسباتی که انجام می‌شود پیش‌بینی نتیجه ممکن نیست و این احساس به بازیکن دست می‌دهد که در نهایت برد و باخت در بازی تا حدود زیادی به شانس وی بستگی دارد.  از این رو پیشنهاد می­شود با فرزندانمان در مورد شانس­محور نبودن زندگی صحبت کنیم زیرا عقیده به تاثیر جدی شانس در زندگی، می‌تواند علاقه کودک به برنامه ریزی و سازماندهی امور زندگی را کاهش دهد. همچنین از آن جا که روند بازی به کندی پیش می­رود، خوب است  به طور جدی مواظب اتلاف وقت فرزندانمان در این بازی باشیم.برای دریافت این بازی از لینک‌های زیر استفاده کنید
دریافت از کافه‌بازار

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*