«پارکینگ حرفه‌ای» آن‌چه خوب است پدرها و مادرها درباره این سری بازی بدانند

شناسنامه

نام کامل: پارکینگ حرفه‌ای
سازندگان: Magical world
سیستم‌هامل: Android
رده سنی:
+ ۳

ماجرای بازی

بازی در سبک شبیه‌سازی ارائه شده است و در عین سادگی قادر است تا حد خوبی حس یک رانندگی واقعی را به بازیکن منتقل نماید. چالش اصلی بازی پارک کردن در جاهایی است که بازی در نظر گرفته است. بازیکن می‌تواند در شهر یا خارج شهر از میان ماشین‌هایی که در ایران رایج هستند یکی را انتخاب کرده و با آن تجربه رانندگی داشته باشد، دور دور کند و حتی به موسیقی‌هایی که برای پخش در ضبط ماشین انتخاب می‌کند گوش دهد.

در نسخه دوم، گرافیک بازی بهتر شده، دنیای آن بزرگتر شده و ماشین‌های بیشتری هم در اختیار بازیکن قرار گرفته است.

در این بازی با انجام هر چالش، مقداری پول پاداش می‌گیرید که با آن می‌توانید ماشین جدید بخرید یا ماشینی که دارید را  سفارشی‌سازی و زیبا کنید.

اگر آنلاین باشید می‌توانید با دیدن تبلیغ پول بگیرید و حتی مدت کوتاهی با یک ماشین شاسی بلند رانندگی کنید؛ البته به جز این تبلیغات، بازی هیچ ویژگی آنلاین دیگری ندارد و خانواده‌ها نگرانی خاصی از این جهت نخواهند داشت.

بررسی محتوا و آثار بازی

بازی، شناختی کلی از رانندگی به بازیکن می‌دهد و او را با چالش‌های آن مانند مصرف سوخت، پارک دوبل، سرعت‌گیر و اکثر چالش‌هایی که در رانندگی واقعی احتمالا با آنها رو به رو خواهد شد، آشنا می‌کند.

بازی امکان سفارشی‌سازی و دست‌کاری ماشین‌های موجود را دارد و  به بازیکن این امکان را می‌دهد که سلیقه خودش را به صورت عینی ببیند و در مورد آن فکر کند.

از جمله ویژگی‌های این بازی وجود ضبط صوت در خودرو است. بازیکن می‌تواند فایل‌های صوتی که مایل است به آنها گوش دهد را در پوشه‌ای خاص قرار دهد و در حین رانندگی به آنها گوش کند. اگر بازیکن نتواند هر دو عمل تمرکز بر رانندگی در بازی و گوش کردن به موسیقی را با هم انجام دهد، ممکن است اندک اندک به این نتیجه برسد  که نباید در هنگام رانندگی حواسش پرت باشد اما اگر به انجام هم‌زمان این دو کار موفق شود یا به مرور به آن عادت کند، رفتاری شبیه رانندگان بزرگسال از خود  نشان خواهد داد.

اگر بخواهید آزادانه در شهر گردش کنید یا اصطلاحا دور دور کنید، بنزین شما مصرف می‌شود و باید برای پر کردن باک خود هزینه کنید. همچنین اگر خودرو موقع پارک کردن، آسیب ببیند ، مثلا تصادف کند یا به در و دیوار برخورد کند، از امتیاز بازیکن کسر خواهد شد؛ بنابراین اگر بازیکن این بازی را ادامه دهد، به مرور این نکته در وی نهادینه خواهد شد که باید هنگام رانندگی دقت کنیم تا آسیب نبینیم و بدین ترتیب در رانندگی واقعی نیز مسئولیت تصمیماتش را، راحت‌تر می‌پذیرد. 

کمی عمیق­ تر بیاندیشیم

سفارشی‌سازی ماشین‌ها، یکی از بخش‌های مهم این بازی‌ست. این ویژگی به صورت‌های مختلف و متعددی در بازی‌های گوناگون وجود دارد و علاوه بر جذابیت برای بازیکنان، منبع درآمدی برای بازی‌سازان نیز به شمار می‌رود. در سفارشی سازی، آیتم‌هایی که در بازی هستند، این قابلیت را خواهند داشت تا به سلیقه بازیکن تغییر یابند؛ رنگشان عوض شود، قطعه‌ای به آنها اضافه شود، قطعه‌ای از آنها تغییر کند و امثال آن. برای مثال در همین بازی ساده‌ی پارکینگ حرفه‌ای؛ بازیکن می‌تواند رنگ اتومبیل، رینگ، بوق و برخی ویژگی‌های دیگر   ماشین را عوض کند.

سفارشی‌سازی یکی از ویژگی‌هایی‌ست که بازی‌ها را جذاب می‌کند. در این ویژگی، بازیکن می‌تواند سلیقه خودش را اعمال کند. این ویژگی به خصوص برای نوجوانان که درگیر فرایندهای بلوغ و حس استقلال‌طلبی هستند یا بزرگسالانی که دوست دارند از دیگران متمایز باشند یا حتی برتری‌شان را نشان دهند، بسیار مهم است. کودکان و نوجوانان، با تصمیم‌هایی که می‌گیرند، تفکرات و سلیقه‌شان را به صورت عینی مقابل چشمانشان می‌بینند؛ آن را ارزیابی و قضاوت می‌کنند و در نهایت تصمیم می‌گیرند که آیا همین فکر را ادامه دهند یا راه دیگری را انتخاب کنند. در اینجا بازی، دیگر یک بازی ساده برای بازیکن نیست؛ بلکه بخشی از زندگی و هویت او شده است. از این رو خوب است که، در این موارد با تساهل بیشتری با فرزندانمان روبه‌رو شویم و حتی‌المقدور راه‌های جایگزینی را پیشنهاد دهیم تا بازیکن نوجوان خلا جدی حس نکند.

کمی با بچه­ ها گپ بزنیم

در صحنه‌های تصادف، به خاطر شرایط بازی‌سازی و امکانات بازی، اتفاق خاصی برای ماشین‌ها نمی‌افتد. در اینجا باید به بازیکنان کم‌سن توضیح دهیم که ماشین‌ها هنگام تصادف، آسیب دیده و حتی له می‌شوند. همچنین باید به فرزندانمان بگوییم که رانندگی در واقعیت بسیار با این بازی متفاوت است و یک مهارت است که باید یادگرفته شود؛ چرا که ممکن است فرزندمان بعد از انجام این بازی از ما بخواهد گاهی او پشت فرمان اتوموبیل خانواده بنشیند و براند!برای دریافت این بازی از لینک‌های زیر استفاده کنید
دریافت از کافه‌بازار

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*