«سلحشوران» آن‌چه خوب است پدرها و مادرها درباره این بازی بدانند

شناسنامه

سال انتشار : ۱۳۹۵
سازندگان : باران رویا
 سیستم عامل : اندروید
رده سنی : ۱۲+

ماجرای بازی

اهورا و اهریمن عهد می‌بندند که به قلمرو یکدیگر تجاوز نکنند. اما اهریمن در پی عهدشکنی خود به سرزمین اهورایی حمله کرده و با استفاده از جادوی سیاه، قهرمانان اهورایی را با یکدیگر درگیر می‌کند.

بررسی آثار و تحلیل محتوای بازی

سلحشوران یک بازی اکشن با سبک مبارزه رو‌ در ‌‌‌‌‌رو و دونفره هست که با طراحی گرافیکی سه بعدی و جذاب شخصیتها و فضای بازی، نظر را به خود جلب می‌کند. در این بازی بازیکن باید با افعالی نظیر مشت زدن و دفاع و استفاده از جادو ، دشمن مقابل خود را شکست بدهد. مبارزان، قهرمانان و دیوهایی  افسانه‌ای هستند که بیشتر آن‌ها  از شخصیتهای اسطوره‌ای ایرانی همچون شخصیتهای شاهنامه برگرفته شده‌اند.
            بازیکن باید مراحلی را طی کند و در همین حال باید خود را از نظر نیرو ارتقا بخشد تا بتواند با دشمنان قوی‌تر مقابله کند. پشت زمینه بازی تصاویری از نمودهای مختلف طبیعت هست که بازی گرچه موافقت و مخالفت آشکاری با طبیعت ندارد اما این تنوع تصاویر ممکن است به تدریج در تقویت حس علاقه‌مندی بازیکن کم سن و سال به طبیعت موثر واقع شود. در بازی امکان تغییر ظاهر قهرمان وجود دارد که می‌تواند باعث شود بازیکن احساس خوشایندی را تجربه کند. علاوه بر این، بازیکن با شخصی‌سازی ظاهر قهرمان در واقع نمودی عینی از سلیقه و شخصیت خود را به نمایش می‌گذارد.
 ارتقا و شخصی سازی تنها با وجود الماس و سکه ممکن می‌شود و از آنجایی که در داخل خود بازی امکان کافی برای کسب سکه و الماس وجود ندارد، فرد برای استفاده از این امکانات، مجبور به خرج کردن سکه واقعی می‌باشد. از این رو خوب است که والدین بر نحوه هزینه کرد پول واقعی توسط فرزندان نظارت داشته باشند.  چنان که گفته شد سختی مراحل موجب خواهد شد تا بازیکن برای پیشرفت مرتبا مجبور به استفاده از پول واقعی شود. از آن جا که بازیکن کم سن و سال نمی‌تواند این تحلیل را داشته باشد که این عدم موفقیت‌های پی در پی در واقع به نقص طراحی بازی مربوط است و به عدم توانایی شخص بازیکن ارتباطی ندارد، چشیدن مداوم طعم عدم موفقیت موجب می‌شود تا بازیکن به جای احساس قدرت و پیشرفت، احساس سرخوردگی را تجربه نماید. همچنین مشکلات فنی متعدد بازی نظیر نقص در استفاده از دکمه های مبارزه نیز از جذابیت بازی می‌کاهد.

کمی عمیقتر بیاندیشیم

تلاش و تکیه بر توانمندی های شخصی، باعث اعتماد بنفس می‌شود و بالعکس هرچه اتکا به پارامترهای دیگر نظیر پول بیشتر بشود هم از میزان تلاش و امید برای پیشرفت کاسته می‌شود هم اعتماد بنفس کاهش پیدا میکند. از آنجایی که پیشرفت در این بازی بطور کلی بر محور سکه و الماس می‌چرخد و بازی اصرار بر خرید واقعی دارد، ممکن است بازیکنی که در بازی‌های مختلف این نوع پیشرفت به طور مکرر تجربه می‌کند، در زندگی واقعی خود نیز پیشرفت را بیش از حد به داشتن پول متکی بداند و اعتماد به نفس کافی برای استفاده از توانایی‌های فردی خود را از دست بدهد.

با فرزندان خود گپ بزنیم

           این بازی فرصت آشنایی با اسطوره های ایرانی را برای کودکانمان فراهم می‌کند و بنابراین ما پدر و مادرها می‌توانیم از این فرصت بهره برده و درباره شخصیتهای مختلف شاهنامه با کودکانمان صحبت کنیم. خوشبختانه بازی موسیقی تند و مخربی ندارد و گمان نمی‌رود که شنیدن صدا حین انجام بازی آسیب مضاعفی به دنبال داشته باشد.
در پایان نیز یادآور می‌شویم که اگر چه بازی حالت آنلاین ندارد اما از آنجایی که امکان خرید سکه در بازی متکی به خرید سکه واقعی می‌باشد، همچنین امکان عضویت در شبکه های اجتماعی فراهم است، بهتر است توجه کافی درباره استفاده کودکمان از اینترنت را داشته باشیم.

برای دریافت این بازی از مایکت روی تصویر زیر کلیک کنید

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*